Kalça ve Diz Protezinde Evde Fizyoterapi

Kalça ve Diz Protezinde Fizyoterapi

Kalça ve diz protezi ameliyatları oldukça ciddi operasyonlar olup tedavi süreci hasta ve ailesi için oldukça zorlu bir süreçtir. Ameliyat sonrası, özellikle erken dönemde uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon, kaybedilen fonksiyonları büyük oranda geri kazandırarak, mucizevi sonuçlar vermektedir.

Kalça ve diz protezi ameliyatı sonrası, ortopedi alanında deneyimli fizyoterapistlerimizden evinizde destek alabilirsiniz.

Sportfiz’in tecrübeli fizyoterapistleri evinizde de yanınızda!

 

Kalça ve diz protezi ameliyatı sonrası, erken dönemden başlayarak alınan fizyoterapi programı eklem limitasyonlarının oluşmaması için son derece önemlidir.

Kalça ve Diz Protezinde Fizyoterapi Neden Önemli?

  •  Erken dönemde kaçınılması gereken hareketler hakkında hasta bilgilendirilmesi
  •  Eklem hareket açıklığının iyileşme haftalarına göre kazandırılması
  •  Kas gücünün korunması ve arttırılması
  •  Yardımcı cihaz seçimi ve kullanımı
  •   Yürüme ve merdiven çıkma eğitimi
  •   Günlük yaşam sürecine geri dönülmesi

Tedavi sürecinin erken başlaması ve ara verilmeksizin devamlılığı en iyi sonuca ulaşmak için oldukça önemlidir. Hastanelerde fizik tedavi servisleri yoğunluk sebebiyle bazen aylar sonraya gün verebilmektedir. Kalça ve diz protezi ameliyatlarında ameliyat sonrası süreç çok önemlidir.

Hastane randevusu kısa zamanda alınsa bile hastaların her gün tedaviye gidip gelmesi oldukça yorucu olmaktadır. Hastanın rahatsızlığının ağırlığı düşünüldüğünde hastaneye her gün gidip gelmek hasta ve hasta yakınları için oldukça zor olmaktadır. Bu yüzden Sportfiz olarak evinizde de yanınızdayız.

Fizik tedavi ve rehabilitasyonda evde uygulanan program fark yaratıyor. 

 

Kalça ve Diz Protezi Rehabilitasyonu ve Neden Sportfiz

Daha önce bahsedildiği üzere; iyileşme oranları incelendiğinde evde fizyoterapi sürecinin en verimli süreç olduğu görülmektedir. Genellikle seyreden ağır tabloyu evde fizyoterapiyle hafifletin, hastaneye ulaşım stresini ortadan kaldırarak fizyoterapistiniz evinize gelsin, hastanede oluşan kötü hasta psikolojisinden uzaklaşın. Sportfiz’in profesyonel ekbine güvenin!

 

Ulaşım

  • Protez ameliyatı sonrası hasta transferi zorluğunu ortadan kaldırın.

Hastanın Psikolojisi

  • Hastanenin yarattığı olumsuz duygu durumunu ortadan kaldırın.

Ücret

  • Tüm bu kazançların yanında maddi olarak da tasarruflu olun.

 

Sportfiz’in Evde Fizyoterapi Hizmeti Verdiğini Biliyor Muydunuz?

Siz bize gelemiyorsanız, tecrübeli Fizyoterapistlerimiz size gelsin!

Randevu Al

Çeşitli sağlık kuruluşlarında alınan 1 seans fizik tedavi hizmeti için, tüm hazırlık ve ulaşım süreleri hesaba katıldığında yaklaşık 3 saatlik bir zaman harcanır. Bu gidiş ve geliş süreci fazla vaktinizi alırken, oldukça yorucu ve sıkıntılıdır. Günün büyük bir kısmını yollarda harcamaktansa, evde fizyoterapi hizmeti almak oldukça avantajlı bir tercih olmaktadır.

Diğer yandan dış üniteler için trafik, asansörsüz binalar, taşıma ve ulaşım zorlukları da düşünüldüğünde fizyoterapi süreci oldukça zorlaşmaktadır. Bu güçlükler tedavinin verimini düşürmektedir. Bu yüzden evde fizyoterapi alarak tüm bu zahmetten kurtulun. Aklınıza takılan sorular hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Sportfiz’in profesyonel ekibi evinizde de yanınızda! Evde Fizyoterapi İçin Ücretsiz Değerlendirme Seansı randevu alın.