Evde Nörolojik Rehabilitasyon

Evde Nörolojik Rehabilitasyon

Nörolojik rehabiltasyon, merkezi veya periferik sinir sinir sisteminin hasarlandığı durumlarda uygulanır. Felç-inme(hemipleji), omurilik yaralanmaları, MS, parkinson, ALS, periferik sinir yaralanmaları, karpel tünel sendromu, yüz felci (fasial paralizi) gibi vakalar nörolojik rehabilitasyon alanına girmektedir. Etkin bir fizik tedavi programı ve erken dönem başlangıç  ile başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. EvdeTerapist.com olarak bu gibi problemlerde, nöroloji alanında çalışmış alanında deneyimli fizyoterapistlerimizle yanınızdayız.

Nörolojik rehabilitasyon programı mutlaka hastaya özgü olmalı ve yakından takip edilmelidir.

Nörolojik Rehabilitasyon Hizmeti

  • Erken dönemden başlayarak etkin fizik tedavi programı
  • Aile ve hasta yakını eğitimi
  • Ev ortamının düzenlenmesi
  • Günlük yaşam aktivitelerinin eğitimi
  • Ortezleme ve yardımcı araç kullanımı

Nörolojik Rehabilitasyonun ihtiyaçları düşünüldüğünde özel fizyoterapi hizmeti almak oldukça avantajlıdır. Erken dönemden başlayan egzersiz programı, uygun cihaz seçimi ve kullanımı, ev ortamının düzenlenmesi, hasta yakınlarının eğitimi gibi konular tedavinin verimliliğini oldukça artırmaktadır. Özel fizyoterapi hizmeti sayesinde aklınıza takılan konulara çok hızlı çözüm üretirken vaktinizi de verimli bir rehabilitasyon sürecine harcarsınız.

Unutmayın! Hiç fizik tedavi almayan hastaların sadece %2‘si başarılı sonuçlar elde edebiliyor ve fizik tedavi sürecinin gecikmesi, geri dönüşü olmayan sonuçlara sebep olabilir.

Nörolojik rehabilitasyon için Neden Evde Fizyoterapi?

Nörolojik rehabilitasyon hizmetini özel fizyoterapist eşliğinde almanız, herhangi seans sayısı ve süre sınırı olmaksızın tedavinize odaklanmanızı sağlar. Ekibimizde bulunan fizyoterapistlerden evde fizyoterapi hizmeti alarak hem boşa geçen zamandan, hem ulaşım ve transferin zorluğundan hem de ulaşımın ve hastane ortamının oluşturduğu psikolojik stresten kurtulmuş olursunuz. Zira nörolojik vakalarda tablo ağır olabilir ve bu süreçler psikolojik olarak ciddi bir yük bindirir.

Ulaşım

  • Ulaşımın ve transferin zorluğundan ve stresinden kurtulun.

Zaman

  • Seans sayısı, süresi ya da sıra bekleme ile geçen zaman yerine tedavinize odaklanın.

Psikolji

  • Hastane ortamının hasta psikolojisine olan kötü etkisinden kurtulun.

Randevu Al

Bir çok avantajının yanında erken nörolojik vakaların bir çoğunda en etkin tedavi yöntemi fizyoterapidir. Özel fizyoterapist eşliğinde evinizde kaliteli bir fizyoterapi programı alarak tedavinizin verimini son derece arttırabilirsiniz Aklınıza takılan sorular hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.