Evde Medikal Masaj Hizmeti

Evde Medikal Masaj Hizmeti

Toplumumuzda masajın keyif veya lüks sanıldığı gibi yanlış bilinen bir algı vardır. Günümüzde özellikle çok fazla sabit oturan ve ekrana bakan kişilerde kronik kas sıkıntıları görülebilmektedir. Bu sebeple masajın tıbbi bir ihtiyaç ve düzenli aralıklarla alınması gereken bir koruyucu medikal bir yöntem olduğu gerçeğini kabul etmeliyiz. Medikal masaj terapisi, problemli veya yorgun bir organın rehabilitasyonu veya hareketsizliğin yarattığı etkiyi sıfırlama amacıyla, organizmanın üzerinde oluşturulan mekanik enerjinin derinlerde fizyolojik etkiler oluşturulması esasına dayanan bir terapi şeklidir.

Medikal Masajın Fiziksel Faydaları

Yaralanmaların tedavisine yardımcı olur: Sırt, diz, boyun, omuz ve diğer yaralanmalar genellikle bir tür tıbbi masaj veya fizyoterapi ile birleştirilir. Bu uygulama genellikle hareketi arttırmak ve etkilenen bölgenin iyileşmesine yardımcı olmak içindir.

Duruşu iyileştirir: Kişi herhangi bir yaralanma, rahatsızlık veya gerilim taşıyor olabilir. Masaj, boyun ve omurga boyunca, duruşta önemli bir rol oynayan gerginliği gidererek bunun önlenmesine yardımcı olabilir.

Baş ağrılarını azaltır: Baş ağrısı, boyun ve omuzlardaki ağrı, stres veya hatta sıkışmış sinirler nedeniyle ortaya çıkabilir. Profesyonel bir masaj bunlardan herhangi biriyle ilişkili sorunları azaltmaya yardımcı olabileceğinden, baş ağrısını azaltmaya da yardımcı olabilir.

Ağrı giderir: toplumumuzda kulunç olarak da bilinen, kaslarda meydana gelen fibröz doku adını verdiğimiz yapılar ağrıya sebep olabilir. Medikal masaj ile bu fibröz dokuları çözmek o bölgedeki gelişen ağrıyı azaltabilir.

Enflamasyonu azaltır: Sıklıkla kaslar yoğun egzersizler veya belirli durumlarda iltihaplanabilir. Masajla bu bölgelere kan akışını arttırmaya yardımcı olmak iltihabı azaltmada önemli rol oynar.

Kan dolaşımını artırır: Masaj, kan ve oksijenin vücutta hareket etmesine yardımcı olur, kan akışını hızlandırarak oksijenlenmeye ihtiyaç duyulan alanların yeterince beslenmesini sağlamakta önemli rol oynar.

Medikal Masajın Mental Faydaları

Sindirimi Geliştirir: Masajla sindirime nasıl yardım edildiğini destekleyen birçok araştırma vardır. Masajın sindirimi geliştirmesi, kaslar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olması nedeniyle peristalsisi (sindirim sistemindeki kasların kasılması) arttırarak sağlanabilir.

Stres Giderici: Stres kaynaklı olarak kaslar daha gergin hale gelebilir. Bu kaslar masajla gevşedikçe, içindeki gerilimi hafifletebilir, böylece içinde tutulan stresi serbest bırakır.

Artan Sakinlik Anlayışı: Stres dışında, insanların günlük olarak yaşadıkları kaygı, hiperaktivite, baskı gibi başka duygular da vardır. Masaj, bu duyguları salıvermenin ve zihninize olduğu kadar vücudunuza da sakin ve net bir his getirmenin terapötik bir yolu olabilir.

Enerjiyi Artırır: Genellikle bir masaj uyku hali veya sakinlik hissi yaratır, ancak çoğu zaman yaralananda veya kendini uyuşuk hissedenlerde masaj kişinin enerji seviyelerini artırabilir.

Evde Medikal Masaj Hizmetinin Avantajları

Evde uygulanan medikal masaj oldukça verimli olmaktadır. Genellikle can sıkan ağrılarınız ile uğraşırken sağlık kuruluşlarına ulaşım zorluğu, yoğunluk, beklenen sıra derken durum bazen can sıkıcı ve stresli bir hal almaktadır. Tüm bu can sıkıcı süreci ortadan kaldırın ve fizyoterapistiniz evinize gelsin.

Merkezimizde ödediğiniz ücret ile evde verdiğimiz medikal masaj ücreti aynıdır. Ayrıca aldığınız hizmet de aynı olacaktır. Katlanır sedyemize kadar tüm ekipmanlarımızı yanımızda getirerek klinik ortamını evinize taşıyoruz. Klinik ortamında yapılacak tüm uygulamalar evinizde de yapılabiliyor.

Randevu Al

Özel fizyoterapist eşliğinde evinizde profesyonel medikal masaj hizmeti alabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.