Evde Felç Rehabilitasyonu

Evde Felç Rehabilitasyonu

Hemipleji, halk arasında bilinen adıyla Felç (İnme) ciddi bir rahatsızlık olup, hasta ve ailesi için oldukça zorlu bir süreçtir. Felç sonrası, özellikle erken dönemde uygulanan fizyoterapi, kaybedilen fonksiyonları büyük oranda geri kazandırarak, mucizevi sonuçlar vermektedir. Fizyoterapi sürecinin erken başlaması ve ara verilmeksizin devamlılığı en iyi sonuca ulaşmak için oldukça önemlidir. Hastanelerde fizik tedavi servisleri yoğunluk sebebiyle bazen aylar sonraya gün verebilmektedir. Ayrıca hastaneye ulaşım oldukça zor ve yıpratıcı olmaktadır. Sportfiz ekibi olarak evinizde de yanınızdayız. Nöroloji alanında tecrübeli fizyoterapistlerimizden evinizde destek alabilirsiniz. Size özel fizyoterapi programı ile evinizin konforunda sağlığınıza kavuşun.

Felç tedavisinde ilk 3 ay tedavinin en önemli sürecidir. Tedavi sürecinin erken başlaması ve ara verilmeksizin devamlılığı en iyi sonuca ulaşmak için oldukça önemlidir. Bu zamanı kaybetmeyin ücretsiz değerlendirme randevusu için bizimle iletişime geçin.

Felç (inme) Rehabilitasyonu ve Evde Fizyoterapi Süreci

  • Erken dönemden başlayarak etkin fizik tedavi programı
  • Aile ve hasta yakını eğitimi
  • Ev ortamının düzenlenmesi
  • Günlük yaşam aktivitelerinin eğitimi
  • Ortezleme ve yardımcı araç kullanımı

Felç (inme) Rehabilitasyonunda Neden Sportfiz?

  • Bize ulaşıp randevu talep ettiğiniz anda en hızlı şekilde size ulaşarak gerekli değerlendirme ve bilgilendirmeleri yapıp fizyoterapi sürecinizi en hızlı şekilde başlatıyoruz. Unutmayın Felç(Hemipleji) de ilk 3 ay çok önemli vakit kaybetmeyin.
  • Hastaneye ulaşım stresini ortadan kaldırabilirsiniz. Fizyoterapistiniz evinize gelsin, hastanede oluşan kötü hasta psikolojisini, tedavinizi evinizde alarak uzaklaştırın.
  • Yapılan araştırmalar gösteriyor ki evde düzenli fizyoterapi alan hastalar, bir fizik tedavi ünitesinde alan veya hiç fizik tedavi almayan hastalara oranla çok daha iyi sonuçlar alıyor.

Ulaşım

  • Nörolojik hastalarda yaşanılan hasta transferi zorluğunu ortadan kaldırın.

Psikoloji

  • Hastanenin yarattığı olumsuz duygu durumunu kaldırarak, iyileşmeden tam verim alın.

Ücret

  • Tüm bu kazançların yanında maddi olarak da tasarruflu olun

Hastane randevusu kısa zamanda alınsa bile hastaların her gün tedaviye gidip gelmesi oldukça uzun ve yorucu olabilmektedir. Bunun sebepleri arasında hastaneye olan mesafe veya ulaşım zorluğu olabilir. Bir başka problem ise seans için sıra beklerken boşa geçen zamanlar olabilir. Bu gibi süreçler rehabilitasyon sürecine odaklanmanızı zorlaştıracaktır. Motivasyonun son derece önemli olduğu bu dönemde enerjinizi verimli kullanmanız gerekir.

Randevu Al

Günün büyük bir kısmını yollarda harcamaktansa, evde fizyoterapi hizmeti almak daha avantajlı bir tercih durumundadır. Buna trafik, asansörsüz binalar, taşıma ve ulaşım zorlukları da eklenince fizyoterapi sürecini kolaylaştırmak için Sportfiz iyi bir tercih olacaktır. Aklınıza takılan sorular hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.